Setkání Nicholase Wintona se studenty v Kongresovém centru v Praze

Big Band Lanškroun měl tu čest doprovázet spolu s orchestrem ZUŠ z Nového Města nad Metují a souborem Bambini di Praga setkání studentů s Nicholasem Wintonem v Kongresovém centru v Praze. Setkání se konalo 7. října 2007 v Praze.

 

 

Na setkání s Nicholasem Wintonem přijeli studenti základních a středních škol z celé republiky. Studenti na zhruba tří hodinovém setkání nejprve shlédli film Síla lidskosti, který popisuje jak se Nicholasi Wintonovi podařilo během jara a léta 1939 přemístit (a de facto zachránit) z území Československé republiky do Veké Británie 669 dětí. Po promítání filmu již přišel na pódium sir Nicholas Winton, popsal svůj pohled na tyto události a odpověděl na některé otázky studentů.

Náš big band  a orchestr ZUŠ z Nového Města nad Metují během pořadu zahrál několik skladeb. Na závěr se k oběma orchestrům přidal sbor Bambini di Praga a za jejich doprovodu zazpíval skladbu Kapky složenou specielně pro Nicholase Wintona a tuto příležitost.

 

Nicholas Winton a BB Lanškroun {flv width="320" height="240" showstop="false" autostart="false" showicons="true"}WintonKapky{/flv}
Sir Nicholas Winton a Big Band Lanškroun Skladba kapky
zdroj: www.wintonfilm.com